آیا بک لینک‌ها هنوز برای رتبه‌ بندی اهمیت دارند؟

linkimportant1

اهمیت بک لینک در رتبه بندی

در سال های اخیر از افراد زیادی شنیده ایم که می گویند تاثیر بک لینک برای رتبه بندی وب سایت از بین رفته و اهمتی ندارند و یا تاثیر خود را از دست داده اند!

خب این را باید بدانیم که هر شخصی برای خود صاحب نظری می باشد!

اما همچنان طی بررسی توسط خود من و حتی افراد با تجربه و سرشناسی در سراسر دنیا تست و تائید شده که همچنان بر روی رتبه بندی وب سایت ها تاثیر دارد.

شما می توانید این موضوع را تست کنید ببینید که چقدر می تواند این موضوع بر روی رتبه بندی وب سایت شما تاثیر منفی داشته باشد:

کافیست بک لینک های صفحه ای از وب سایت خود را که رتبه خوبی دارند را حذف کنید ( مطمئن باشید این کار باعث افت رتبه شدید صفحه شما خواهد شد ).

پس اگر نمی خواهید این تجربه بد را داشته باشید کاری که به شما گفته ام را انجام ندهید.

اهمیت بک لینک در رتبه بندی

این تست برای وب سایت های زیادی دیده شده که تاثیر منفی داشته و این موضوع اثبات تاثیر داشتن لینک ها روی رتبه بندی وب سایت ها و صفحات یک وب سایت می باشد.

من وب سایتی را بالا آوردم و روی آن لینک های زیادی را اجرا کردم و روی کلمه های کلیدی سختی رتبه های خوبی نیز دریافت کردم و بعد شروع به تست خود کردم و شروع به disavow کردن تمام لینک ها کردم که بعد از مدتی شاهد این موضوع بودم که صفحه هایی که حذف لینک های آن را انجام دادم افت شدیدی را داشت و این موضوع به اهمیت لینک ها تاکید داشت.

اما این موضوع را نیز در نظر داشته باشید هر لینکی نمی تواند برای وب سایت یا صفحه های وب سایت شما مفید باشد و باید این امر توسط یک متخصص صورت گیرد که تجربه خوبی در تولید بک لینک های با کیفیت را دارد.

کیفیت لینک ها و تاثیرشان

برای اینکه بتوانید برای وب سایت خود لینک سازی انجام دهید که بتوانید رتبه خوبی دریافت کنید باید لینک هایی با کیفیت ایجاد کنید و تولید بک لینک های زیاد و بی کیفیت خود داری کنید.

شاید شنیده باشید که می گویند این بک لینک ها اسپم بالایی دارند و فلان بک لینک ها اسپم کمتری دارند.

من این موضوع را رد می کنم، چرا که تنها سایتی که دارد این موضوع را نشان می دهد سایت moz می باشد که بر حسب معیارهای خود این گزینه را در نظر می گیرد که سایت های معتبری همچو ahrefs نیز گزینه ای به نام اسپم را در نظر نمی گیرند.

بشخصه لینک هایی را ساخته ام که کیفیت بالایی داشته و حتی Spam Score آنها زیاد بوده اما برای صفحاتی که ایجاد کرده ام دیده ام که تاثیر بسیار خوبی داشته اند و بهمین دلیل این موضوع را رد می کنم که سایت Moz آن را نشان می دهد.

شما باید لینک هایی را برای وب سایت خود تولید کنید که در گوگل لیست شوند و تاثیرگذار باشند که نیاز است هر لینک را قبل از ایجاد بررسی کنید که کیفیت خوبی داشته باشد و از ابزارهای رایگانی که وب سایت های websiteseochecker و ahrefs در اختیار شما قرار می دهند استفاده کنید.

زمانی که شما از خدمات سئو استفاده می کنید می توانید از شخصی که بر روی وب سایت شما فعالیت دارد گزارش لینک های تولیدی وب سایت خود را دریافت کنید یا اگر خودتان روی این موضوع فعالیت دارید حتما لینک هایی که ایجاد می کنید را در یک فایل ذخیره کنید تا در صورت نیاز بعد از مدتی آنها را بررسی کنید.

 

ابزار رایگان بررسی سایت ahrefs

ابزار رایگان بررسی سایت websiteseochecker

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *