مشاوره سئو

SEO consulting

مشاور سئو کیست و مشاوره سئو چیست؟

پیشرفت روز افزون کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی و علاقه ی مردم به خرید غیر حضوری به خصوص در شرایط کنونی باعث شده تا دیجیتال مارکتینگ و مشاوره سئو اهمیت بسزایی در کسب و کارهای مجازی داشته باشد. دنیا به سمت پیشرفته شدن و تجارت آنلاین پیش می رود بنابراین هرقدر برای راه اندازی تجارت آنلاین خود دیرتر اقدام کنید از رقبای خود چند پله پایین تر خواهید ماند.

البته آغاز دیجیتال مارکتینگ با چالش های خاص خود همراه بوده و این فرآیند پیچیده تر از انتخاب دامنه ی اینترنتی است. پس از انتخاب دامنه باید به دنبال توسعه گر وبسایت باشید تا بتواند طراحی سایت را برای شما انجام دهد. طراحی همان بخش هزینه بر است که سال ها باقی می ماند در واقع شما برای طراحی سایت نسبت به سایر امور هزینه ی بیشتری پرداخت می کنید اما تا چند سال می توانید از آن بهره ببرید و طی مدت زمان کوتاهی هزینه ی خرج شده را به دست خواهید آورد. طراحی سایت می تواند یک هفته، یک ماه و حتی بیشتر هم طول بکشد. در این مورد همه چیز به مهارت طراح سایت و مقدار پیچیدگی آن بستگی دارد.

ممکن است تصور کنید که رقابت در این فضا کار سختی است. درست است در ابتدا کمی سخت خواهد بود اما کافی است توجه مشتریان را جلب و در واقع کاربران را تبدیل به مشتری کنید. دست کشیدن از این موضوع به بهانه ی سختی کار اصلاً عاقلانه نیست. با روش های سنتی در خوش بینانه ترین حالت فقط چند سال دیگر دوام می آورید و در آخر نیز مجبور به دست کشیدن از کسب و کار خود خواهید بود.

SEO consulting2

مشاور سئو کیست؟

مشاور در تمامی زمینه ها به فرد متخصصی که بر موضوعی خاص احاطه کامل داشته و در مورد آن به افراد مختلف مشاوره می دهد گفته می شود. مشاور سئو SEO Specialist به افراد متخصص در حوزه ی بهینه سازی موتورهای جستجو گفته می شود. صاحبان کسب و کارهای مختلف برای استفاده از دانش مشاورین سئو در زمینه ی دریافت ترافیک و رتبه ی بالا و سایر فواید مربوط به سایت این افراد را استخدام می کنند به عبارت ساده تر مشاور سئو دانش خود را در ازای دریافت هزینه در اختیار مدیر کسب و کار قرار می دهد.

یک مشاور سئو باید در موارد زیر دانش و تجربه ی بالایی داشته باشد:

توانایی اجرای سئوی داخلی در سایت

به کارهایی که بر روی سایت انجام می شوند سئو داخلی گفته می شود. بسیاری از افراد تصور می کنند سئو استراتژی خارج سایت نظیر لینک سازی و سیگنال های اجتماعی است اما باید قبل از استفاده از این تکنیک ها کارهای مختلفی بر روی سایت انجام شود. به طور کلی سایت برای دریافت رتبه باید دوستدار موتور جستجو باشد و مشاور سئو نیز باید کارهای ضروری و لازم به منظور آماده سازی سایت جهت رتبه بندی را انجام دهد. برخی از فاکتورهای داخلی که مشاور سئو باید در این زمینه ها به شما کمک کند عبارتند از:

دریافت تگ های عنوان

تگ عنوان بهینه سازی شده یکی از کارآمدترین موارد برای سئو سایت است اما دریافت آن کار آسانی نیست.

دریافت تگ های عنوان

متاتگ ها متناسب با موقعیت مکانی و نوع وبسایت ممکن است مهم یا بدون ارزش باشند. مشاور سئو باید بتواند در مورد این تگ ها شما را راهنمایی کند.

تراکم و تعداد کلمات کلیدی

اگر می خواهید برای کلماتی رتبه بگیرید باید تراکم کلمات کلیدی محتوای شما مناسب باشد. تراکم بالا باعث می شود جریمه شوید پس باید این موضوع را نیز مورد توجه قرار دهید.

استفاده از عبارت های LSI

عبارات پیشنهادی مرتبط با جستار که در کادرهای جستجو به کاربر پیشنهاد می شوند. وقتی موتورهای جستجو متوجه شوند که سایت شما مرتبط با موضوع است رتبه بالایی به شما اختصاص خواهند داد. پس در رتبه بندی علاوه بر کلمات کلیدی عبارات LSI نیز اهمیت دارند

کد های Schema

استفاده از این کدها یا همان داده های ساختار بندی شده اجازه ی بررسی سایت را به موتورهای جستجو می دهد

موبایل فرندلی

سایت باید در صفحه نمایش موبایل و تبلت نیز به طور کامل نمایش داده شود. در نتیجه باید به درستی برای استفاده و بارگذاری در موبایل بهینه سازی شود.

ساختار سایت

مشاور باید در مورد مدیریت صحیح محتواهای تکراری در سایت، استاندارد بودن طراحی سایت و تناسب آن با سئو، استفاده از داده های ساختار یافته برای پشتیبانی فهرست بندی ها، استفاده صحیح از کدهای هدر، عنوان و زیر عنوان با کلمات کلیدی مناسب و … اطلاعات کاملی داشته و به شما کمک کند

سرعت سایت

امروزه مردم به دلیل مشغله های کاری و فکری عجول هستند و سرعت برای آن ها اهمیت ویژه ای دارد. در اینترنت همه چیز با سرعت انجام می شود در نتیجه سرعت یکی از مهمترین فاکتورها برای سئوی سایت به شمار می رود. اگر می خواهید بهترین نتایج را به دست آورید باید سرعت بارگذاری سایت را بالا ببرید

محتوای کیفی

مهمترین فاکتور برای رسیدن به رتبه بالا در موتورهای جستجو محتوای کیفی است. در واقع می توان گفت مهمترین و ضروری ترین بخش هر وبسایت است.

متا تگ

تگ توضیحات هم به اندازه تگ عنوان اهمیت دارد و یکی از مهمترین موارد جهت بهینه سازی موتور جستجوهای داخلی می باشد اما دریافت آن همانند دریافت تگ عنوان کار سختی است و فرد برای انجام این کار باید حرفه ای باشد.

توانایی اجرای سئوی خارجی

نمی توان جزئیات دقیق استراتژی های سئوی خارجی را مورد بررسی قرار داد زیرا انجام این کار امکان پذیر نیست و نمی توان در یک مقاله به موضوعی این چنین گسترده پرداخت. در ادامه فقط خلاصه ای از موارد به شما ارائه خواهد شد تا آگاهی نسبی راجع به آنچه نمی دانید به دست آورید.

ساخت لینک یا لینکسازی

یکی از مهمترین بخش های سئو خارجی است که می توان هم از راه های درست و هم از راه های نادرست آن را انجام داد. البته اکثر راهکارهای میانبر و در واقع تقلب ها رتبه بندی سایت شما را به سرعت پایین می آورند و فقط راهکارهای محدودی برای تقلب وجود دارند که قادر به بهبود رتبه بندی خواهند بود. بنابراین لینک سازی باید به درستی انجام شده و به دنبال تاکتیک های نادرست نباشید.

رسانه های اجتماعی

یکی از مهمترین فاکتورها برای رتبه بندی سایت رسانه های اجتماعی هستند. اهمیت این فاکتور روز به روز در حال افزایش است. هرقدر اشتراک گذاری محتواهای سایت شما، لایک، توییت، پین ها و … بیشتر باشد رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو تقویت خواهد شد. در این موارد علاوه بر ایجاد ترافیک زیاد برند کسب و کار شما نیز ارتقاء خواهد یافت

بازاریابی محتوا

بنرها، تبلیغات تلویزیونی، فرم های تبلیغاتی و بیلبوردها روش های منسوخ شده ی بازاریابی هستند زیرا اکثر مردم به آن ها توجهی نمی کنند. این افراد ایمیل های تبلیغاتی را چک نمی کنند و تفاوت بین فهرست بندی اُرگانیک و کلیک های تبلیغاتی را می دانند.

بازاریابی ویدئو

بسیاری از افراد معتقدند که آینده سئو بازاریابی ویدیویی است. یوتیوب به اندازه گوگل و در برخی موارد بیشتر از آن در سراسر دنیا بازدید دارد. ویدیوهایی که به درستی بهینه سازی شوند می توانند رتبه ی خوبی کسب کرده و عملکردی بسیار سریع تر از وبسایت داشته باشند. ویدیوها دارای بهترین محتوا بوده و برای لینک ها عالی هستند. علاوه بر این در مقایسه با محتواهای متنی بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند

بازاریابی های سنتی دیگر محو شده اند و هیچ اثری از آن ها باقی نمانده است. بزرگترین بخش در بازاریابی آنلاین محتوا است. در واقع بدون محتوای مؤثر بازاریابی اینترنتی امکان پذیر نیست همچنین محتوا باید بسیار بیشتر از قبل سئو را در بر بگیرد.

مشاور سئو باید توانایی تولید محتوایی مفید و رایگان را داشته و آن را در سراسر وب انتشار دهد تا بتواند ترافیکی هدفمند دریافت نموده و بازدیدکنندگان را تبدیل به مشتری کند. پس از آن محتوا باید به حدی جذاب شود که مشتریان تبدیل به خریداران و مشتریان دائمی شوند. این کار سختی است اما هر مشاور سئویی باید آن را انجام دهد.

callB
SEO consulting3

توانایی اجرای سئوی خارجی

  • سئو کلاه سفید

هدف اصلی در این سئو استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و تولید محتوای با کیفیت است. کارشناس سئوی کلاه سفید طبق قوانین گوگل عمل می کند، بهینه سازی را در راستای نیاز کاربران انجام می دهد، محتوایی باارزش و مفید تولید می کند، وبسایت او در جایگاهی مستقل نسبت به سایر رقبا قرار دارد، از متاتگ ها صحیح استفاده کرده و سرعت وبسایت او زیاد است. کسب نتیجه در این روش کمی زمانبر است اما کاربران از محتوای این سایت ها راضی هستند.

  • سئو کلاه سیاه

تکنیک های غیراخلاقی که در راستای قوانین گوگل نیستند اما می توانند به شما در کسب نتایج ایده آل کمک کنند. کارشناس سئوی کلاه سیاه قوانین موتورهای جستجو را زیر پا می گذارد، اولویت برای او کاربر نیست بلکه کسب رتبه در موتورهای جستجو است، سعی می کند کاربران را فریب داده و وبسایت های دیگر را هک کند. یکی از مزایای این روش رسیدن به نتایج اولیه گوگل در کمترین زمان است اما عواقبی نیز به همراه خواهد داشت. در صورتی که موتور جستجو سایت را شناسایی کند بلافاصله رتبه آن را کاهش داده و آن را از نتایج جستجو نیز حذف خواهد نمود.

  • سئو کلاه خاکستری

ترکیبی از روش های کلاه سیاه و کلاه سفید بوده و در آن از تاکتیک هایی استفاده می شود که جای ابهام دارند زیرا نه مورد تأیید گوگل هستند و نه مورد تکذیب آن. این سئو زودبازده است یعنی زود به نتیجه می رسید اما ریسک بالایی نیز دارد.

مشاوره سئو چیست؟

سئو مخفف عبارت بهینه سازی وبسایت برای جستجو یا سرچ می باشد. در حقیقت سئو ترکیبی از علم و هنر است. برای بهینه سازی وبسایت دو راه وجود دارد یا از مشاور سئو کمک بگیرید و یا سایت خود را به یک تیم دیجیتال مارکتینگ بسپارید.

پس از طراحی سایت باید برای دیده شدن در فضای مجازی و اینترنت برنامه ریزی کنید و برای این کار هیچ فضایی از موتور جستجوی گوگل بهتر نیست. طبق آمار منتشر شده بسیاری از مردم قبل از خرید یک محصول یا خدمات به طور میانگین ۵ الی ۶ بار در مورد آن موضوع در گوگل به جستجو می پردازند و اینجاست که مشاوره سئو نقش خود را ایفا می کند.

مشاوره سئو در زمینه ی تعداد کلمات کلیدی، یافتن بهترین کلمات کلیدی، استراتژی محتوا، ایجاد ارتباط بین وبسایت و شبکه های اجتماعی، تولید محتوای با کیفیت، بررسی رفتار کاربر، پیشنهاد و کمک برای جذب ترافیک بالا تر و همچنین روش هایی برای جذب کاربر، کسب رتبه در موتورهای جستجو، توضیح قواعد و قوانین جدیدترین الگوریتم های گوگل، تبعیت از این قوانین و …. به شما کمک می کند.

فرض کنید کسب و کار شما مرتبط با فروش مانتوی زنانه است و در کلمه های مرتبط با مانتوی زنانه جایگاه اول را داشته باشید. آیا می دانید این جایگاه تا چه حد می تواند به توسعه ی کسب و کار شما کمک کند؟ فوق العاده زیاد.

در مشاوره سئو مشاور حرفه ای رقبا را آنالیز کرده، بازاریابی محتوا را انجام می دهد و اقدامات دیگری که به بهینه سازی وبسایت در موتورهای جستجو کمک می کنند را انجام خواهد داد که برخی از آن ها در بالا ذکر شدند. در واقع کم هزینه ترین راه برای دیده شدن استفاده از مشاوره سئو است. هزینه ای که برای سئو پرداخت می کنید خیلی کمتر از هزینه ای است که باید برای تبلیغات در وبسایت های معتبر بپردازید.

ما منکر تأثیر منحصر به فرد تبلیغات نیستیم اما مشاوره سئو کم هزینه تر بوده و بازدهی بیشتری دارد. از همه مهمتر تأثیر آن ماندگار است در صورتی که تأثیر تبلیغات اگر استراتژی درستی برای آن ها انتخاب نشده باشد ماندگار نیست. اگر مشاور سئو حرفه ای باشد علاوه بر بهینه سازی وبسایت هزینه های شما را بهینه سازی خواهد نمود.

کلام آخر

دانش سئو فوق العاده گسترده بوده و بهینه سازی موتورهای جستجو صنعتی در حال تغییر می باشد بنابراین نکات زیادی وجود دارد که باید در مورد آن ها آموخت. مطالب عنوان شده در این مقاله تنها خلاصه ای مختصر بودند اما با همین خلاصه ی مختصر شما ایده ی بهتری از تغییرات داشته و می دانید که مشاورین سئو چه کاری انجام می دهند و چرا به آن ها نیاز دارید. موفقیت در کسب و کار تا حد زیادی به انتخاب مشاور حرفه ای و کاربلد بستگی دارد پس عاقلانه انتخاب کنید.

callB